26 grudnia 2023 18:07 | Aktualności
„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień,
zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..."
Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, to czas pełen radości, nadziei i życzliwości dla drugiego człowieka, gdzie milkną wszystkie waśnie i spory. W naszej szkole co roku to piękne święto wiary jest uroczyście celebrowane. W piątek 22 grudnia br. w całej szkole zapanowała radosna i ciepła atmosfera. Magiczny czas udzielił się uczniom i wszystkim pracownikom. Świąteczne dekoracje ozdobiły całą salę. Wszyscy odświętnie ubrani z niecierpliwością oczekiwali na niecodzienne i wyjątkowe wydarzenie. W sali gimnastycznej o godzinie 8.30 zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne, aby obejrzeć Jasełka. W tegoroczne Jasełka zaangażowana została klasa VI oraz kilku uczniów z klasy II i VI, VII.
Dopełnieniem Jasełek były piękne życzenia bożonarodzeniowe złożone przez Panią Dyrektor Edytę Gudowską.
Następnie odwiedził nas Mikołaj, który przyniósł prezenty. Jednak warunek był jeden: zaśpiewać pięknie jedną z ulubionych kolęd. Po wykonaniu zadania, uczniowie otrzymali prezenty.
Po występach wszyscy uczniowie zgromadzeni na sali zasiedli przy odświętnie nakrytych stołach. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają uczniom znajomość tradycji i świątecznych zwyczajów, lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje między sobą i najbliższymi.
Karolina Józwowska