19 października 2017 20:53 | Aktualności
Święto Patrona
Na pamiątkę wielkiego wydarzenia, jakim było w 1978 roku wybranie na papieża Polaka, Jana Pawła II, dzień 16-ego października ustanowiono Dniem Papieskim. W związku z powyższym świętem dnia 19 października 2017r. obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Z tej okazji społeczność szkolna uczestniczyła we mszy świętej, w trakcie której odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Papieskiego „Jan Paweł II- mój Patron”.
Organizatorom konkursu: p. Sylwii Blumkowskiej, p. Karolinie Józwowskiej, p.Agnieszce Miller-Ważny, p. Dorocie Borzymowskiej zależało na popularyzowaniu sylwetki patrona szkoły, pogłębieniu wśród dzieci wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża Jana Pawła II, stworzeniu uczniom okazji do wykazania się uzdolnieniami plastycznymi, literackimi oraz informatycznymi.
Najmłodsi (dzieci oddziału przedszkolnego oraz klasy I – III) mieli do wykonania pracę plastyczną, natomiast uczniowie klas IV-VII w swoich pracach literackich i prezentacjach multimedialnych zawierali swój osobisty stosunek, a także odwoływali się do wydarzeń z życia Papieża i/lub do Jego nauczania. W kościele nagrodzone prace literackie zostały odczytane przez zwycięzców. Mogliśmy także obejrzeć najlepsze prezentacje multimedialne oraz obejrzeć wystawę prac plastycznych.
W kategorii plastycznej I miejsce zdobyli Alan Lipiec oraz klasa III.
II miejsce otrzymali: Sandra Słabicka, Agata Kohnert, Bartosz Truszczyński, Patrycja Kohnert, Marcel Słabicki.
III miejsce – Amelia Janik.
Wyróżnieni: Kinga Pytlarczyk, Łucja Banaszewska, Wiktor Krystoforski.
Natomiast w kategorii literackiej przyznano uczniom:
Julia Kubajek, Szymon Jabłoński – I miejsce
Martyna Mroczkowska – II miejsce
Mateńka Wiktoria, Blumkowska Wiktoria, Frela Wiktoria – III miejsce.
Najlepsze prace multimedialne wykonali:
I miejsce - Kawka Weronika, Mateńka Wiktoria
II miejsce – Arkadiusz Mateńka.
Wyróżnienia: Kohnert Natalia, Małkiewicz Julia, Radzymińska Nikola.